مبارزه فرهنگی مسلمانان فرانسه با اسلام‌هراسی

ایکنا , 20 بهمن 1393 ساعت 11:26

بعد از حمله تروریستی به دفتر «شارلی ابدو» در پاریس، گروهی از فعالان مسلمان فرانسه، پویشی را در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کردند که نقش مثبت مسلمانان در فرهنگ فرانسه را بازگو می‌کند.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Muslim Village»، با گذشت یک ماه از آغاز پویش (#JeSuisNous)، صفحه آن در فیس‌بوک به یک صفحه پرطرفدار برای مسلمانان و نیز غیرمسلمانانی تبدیل شده که روایت‌های روزانه خود را در حوزه‌های هنر، فرهنگ و علوم به اشتراک می‌گذارند.
لیلا فتحی، دانشجوی دکترای حقوق در دانشگاه سواس لندن و یکی از افرادی که این پویش را راه‌اندازی کرده، گفت: «بعد از حوادث پاریس، به عنوان بخشی از جامعه مسلمان فرانسه به خاطر نگرانی از مسلمان‌ستیزی و اسلام‌هراسی نیاز داشتیم که کاری انجام دهیم. من فکر می‌کردم که وجود ما به عنوان مسلمانان در فرانسه مورد سؤال قرار گرفته است».
سهیل نجمی، مدیر این پروژه که روزنامه‌نگار شبکه «امه تی‌وی» است، هدف از برگزاری این پویش را معرفی و ارزش قائل شدن برای شهروندان مسلمان از طریق صحبت کردن در مورد داستان‌های فردی آن‌ها و معرفی نقش مسلمانان در جامعه، فرهنگ، هنر و ... فرانسه بیان کرد.
به گفته لیلا فتحی، در حال حاضر این پویش در فیسبوک و یوتیوب فعالیت می‌کند و فضایی دیجیتالی برای نشان دادن نقش مسلمانان و ایجاد اعتماد به نفس بیشتر در آن‌ها فراهم آورده است.
از زمان حادثه تروریستی علیه نشریه شارلی ابدو در پاریس حملات اسلام‌ستیزانه علیه اماکن اسلامی و مسلمانان در فرانسه به شدت افزایش یافته است.
سازمان نظارت ملی بر اسلام‌هراسی فرانسه عنوان کرد که از زمان حادثه شارلی ابدو ۱۲۸ مورد حمله اسلام‌ستیزانه در فرانسه گزارش شده است. این در حالی است که در کل سال گذشته ۱۳۳ مورد حمله اتفاق افتاده بود.


کد مطلب: 3308

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcf.xdmiw6dmcgiaw.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir