سانسور آتش سوزی مساجد آمریکا
سانسور آتش سوزی مساجد آمریکا
کمتر از یک ماه پس از آغاز ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» ،مسجدی در «ویکتوریا» واقع در تگزاس به آتش کشیده شد و این اتفاق آغازی برای سوختن چندین مسجد دیگر در ماه های بعدی ریاست جمهوری ترامپ تا کنون شد.
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب: 6746
به گزارش «آرماگدون» ، کمتر از یک ماه پس از آغاز ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری آمریکا ،مسجدی در «ویکتوریا» واقع در تگزاس به آتش کشیده شد و این اتفاق آغازی برای سوختن چندین مسجد دیگر در ماه های بعدی ریاست جمهوری ترامپ تا کنون شد.
اگرچه همه جامعه ویکتوریا در آن زمان از این حادثه با خبر شد اما رسانه ها به ندرت این مسئله را پوشش دادند.
رهبران کنیسه ها و کلیساها به خانه صاحب این مسجد رفتند و کلیدهای خود را در اختیار او گذاشتند تا از این مکان ها به عنوان موقت به عنوان جایی برای عبادت استفاده کند اما هنوز هم خبری از سوختن مسجد و پیامدهای آن در رسانه ها نبود.
هنوز هم آتش سوزی در مساجد اهمیتی برای رسانه ندارد.درست یک هفته قبل از شروع ماه رمضان امسال، مسجد «دیانت» در «نیوهیون» واقع در ایالت «کانکتیکات» در آتش سوخت.
این بار هم کلیساها فورا همبستگی خود را با اعضای این مسجد اعلام کردند اما خبری از از این واقعه مهم در رسانه های پر تیراژ نبود.
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی در این زمینه نوشت: اگر روند پوشش حمله به مسلمانان و مکان های مقدس آنها را با پوشش در آتش سوختن سه کلیسای سیاه در «لوئیزیانا» یا آتش سوزی کلسیای نوتردام در پاریس مقایسه کنیم به عمق فاجعه پی می بریم.
شما چقدر در مورد در آتش سوختن کلیسای نوتردام و یا حملات تروریستی به کلیساها یا هتل های سرلانکا شنیدید ؟ و در مقابل چقدر این این خبرها در مورد به آتش کشیده شدن مساجد در رسانه ها خواندید ؟
وقتی نوبت به مساجد می رسد نباید فضای کلی اسلام هراسی در آمریکا به ویژه در دوران ریاست جمهوری ترامپ را فراموش کنیم و اینکه چطور این فضا به این حملات و پوشش اندک پس از انجام آنها کمک می کند.
گزارش ها در مورد اینکه مسلمانان افراط گرا هستند فراوان در رسانه ها به چشم می خورد اما در مورد اینکه مسلمانان قربانی تروریسم هستند گزارش ها بسیار کمتر از آن چیزی است که می پنداریم.
به گفته محققان دانشگاه دولتی «جورجیا» و دانشگاه «آلاباما»،حملات تروریستی که به مسلمانان نسبت داده می شود حدود ۳۵۷ درصد بیشتر از حملات تروریستی انجام شده از سوی گروه های دیگر پوشش داده می شود.
پوشش اندک رسانه ای از حملات به مساجد به نظر می آید که به شدت وابسته به فضای اسلام هراسانه ای است که در جامعه علیه مسلمانان ایجاد شده است و حالا جوامع آمریکایی از این حقیقت جدید آگاه هستند که در آن امنیت مهم ترین بخش در داستان جامعه مسلمانان به شمار می آید.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان