حمله تروریستی مسلحانه به مسجدی در نیوزیلند چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟
باعث ترس و وحشت مسلمانان می‌شود
باعث افزایش اسلام هراسی و رویگردانی از اسلام می‌شود
باعث گسترش و استقبال بیشتر از اسلام خواهد شد
مهاجرت مسلمانان به این کشورها متوقف حواهد شد
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
تلاش اتحادیه مساجد اروپا برای مقابله با اسلام‌ستیزی
اتحادیه مساجد، انجمن‌ها و رهبران مسلمان اروپا نخستین نشست خود را به ترویج ارزش‌های اسلامی و مقابله با اسلام‌ستیزی احزاب راست افراطی اختصاص داد.
ممنوعیت نماز خواندن در مدرسه‌ای در شمال لندن
مسئولین مدرسه "جامعه مایکلا" در شمال لندن، دیماه سال گذشته مانع اقامه نماز دانش‌آموزان در وقت نهار در حیاط این مدرسه شدند. حالا پس از شکایت حقوقی دانش‌آموزان از مدیران مدرسه، دادگاه عالی انگلیس از این اقدام اسلام‌ستیزانه حمایت کرده است.
تشدید رفتارهای اسلام‌هراسی در آلمان
۲۷ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۳۸
رسانه‌های آلمان به نقل از گزارش‌های منتشر شده دولت اعلام کردند که میزان جرم و جنایت علیه مسلمانان این کشور در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال‌های قبل بیش از ۲ برابر شده است.
چالش روزه‌داری غیرمسلمانان برای مقابله با اسلام‌هراسی در ماه رمضان
غیر مسلمانان در سراسر جهان برای کمک به مقابله با اسلام‌هراسی در چالش روزه‌داری در ماه رمضان شرکت کردند.
برگزاری کنفرانس ضد اسلام‌هراسی در پاریس
کنفرانس «ضد اسلام‌هراسی» در بیستمین سالگرد ممنوعیت استفاده از نشانه‌های مذهبی در مدارس فرانسه در پاریس برگزار شد.
نمایشگاه عکس «مقابله با اسلام هراسی» در برلین
در روز مقابله با اسلام هراسی، نمایشگاه عکس حاوی تصاویر حمله به مساجد، آتش سوزی و تبعیض علیه مسلمانان مقابل مسجد مولانا در برلین آلمان برپا شد.
سازمان ملل نماینده مبارزه با اسلام‌هراسی تعیین می‌کند
مجمع عمومی سازمان ملل متحد با صدور قطعنامه‌ای که به تایید ۱۱۵ کشور عضو رسید، نماینده ویژه سازمان ملل برای مبارزه با اسلام هراسی منصوب می‌کند.
قطعنامه اقدامات برای مبارزه با اسلام هراسی در سازمان ملل تصویب شد
قطعنامه اقدامات برای مبارزه با اسلام هراسی با 115 رای مثبت در روز جهانی مبارزه با اسلام هراسی در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد.
ناکامی نامزد اسلام ستیز هلند از عهده داری مسئولیت نخست وزیری
"گیرت ویلدرز"، برنده قاطع انتخابات حدود چهار ماه پیش هلند که به اسلام ستیزی شهرت دارد انصراف خود از عهده داری نخست وزیری آینده به دلیل شکست در مذاکرات ائتلافی با دیگر احزاب را اعلام کرد.
نگرانی مسلمانان لندن از افزایش اسلام‌هراسی در ماه مبارک رمضان
افزایش اسلام‌هراسی ناشی از جنگ اسرائیل علیه غزه و تجاوزات اخیر به مساجد در لندن منجر به افزایش نگرانی مسلمانان در این کشور از اقدامات اسلام‌ستیزانه در ماه مبارک رمضان شده است.
راست‌گرایی افراطی در اروپا و مبارزه با "اسلام هراسی"
رهبران جریان‌های راست افراطی در کشورهای غربی تلاش می‌کنند از تظاهرات‌های گسترده‌ای که در پایتخت‌های مختلف اروپا در حمایت از مردم فلسطین برگزار می‌شود، برای ترساندن شهروندان از تهاجم اسلام به اروپا استفاده کنند.
افزایش اسلام‌هراسی در ژاپن پس از جنگ غزه
پس از شروع حمله رژیم اسرائیل به غزه در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، احساسات ضد مسلمانان در کشور ژاپن افزایش یافته است.
تبلیغ اسلام‌هراسی خشونت‌آمیز در کانادا
کانادا در سال‌های اخیر به پایگاهی برای جریان راست افراطی تبدیل شده است. این کشور در بین کشورهای گروه G۷ از نظر خشونت و قتل مسلمانان بدترین رتبه را دارد.
«لی اندرسون» نماینده ارشد حزب حاکم محافظه‌کار انگلیس
«لی اندرسون» نماینده ارشد حزب حاکم محافظه‌کار انگلیس در تحولی کم سابقه، به اتهام اسلام‌هراسی از عضویت در این حزب تعلیق شد.
افزایش سه برابری آمار اسلام‌هراسی در انگلیس
نتایج تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته در انگلیس نشان می‌دهد که آمار جرائم مرتبط با اسلام‌هراسی در این کشور از آغاز جنگ غزه سه برابر شده است.
تشدید اسلام هراسی در ایتالیا
۳۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۸
ساکنان شهر مونفالکونه ایتالیا پیداشدن صفحات قرآن کریم در مرکز اسلامی این شهر را اقدامی بی‌سابقه و برخواسته از نفرت قلمداد کردند.
اهدای قرآن در واکنش به اسلام‌هراسی در هلند
مدیران یک سازمان اسلامی در شهر آرنهم هلند در پاسخ به هتک حرمت قرآن در این کشور، نسخه‌هایی از قرآن کریم را بین مردم توزیع کردند.
مبارزه مسلمانان شهر دیربورن آمریکا با اسلام‌هراسی
مسلمانان شهر دیربورن که از مراکز اصلی سکونت مسلمانان آمریکا است، پس از جنگ غزه با موج شدید اسلام‌هراسی روبرو شده‌اند. آنها با استفاده از تجربه فضای پس از یازده سپتامبر به مقابله با این پدیده برخاسته‌اند.
تشدید انتقادات آمریکایی ها به وال استریت ژورنال به دلیل تبلیغ نژادپرستی و اسلام هراسی
برخی از قانون گذاران و فعالان شبکه های اجتماعی آمریکا روز یکشنبه از وال استریت ژورنال درپی انتشار مقاله ای در تبلیغ و ترویج نژاد پرستی و اسلام هراسی بشدت انتقاد کردند و مطالب آن را شرم آور دانستند.
ممنوعیت ورود دو زن محجبه به مراسم معاون رئیس جمهوری آمریکا
ممنوعیت ورود دو زن مسلمان محجبه به مراسم «کامالا هریس» معاون رئیس جمهوری آمریکا در شبکه‌های اجتماعی جنجال برانگیز شد و نشان از تبعیض و اسلام هراسی در رأس هرم دولت آمریکا دارد.