چرا مسلمانان از انتخابات انگلیس می ترسند
چرا مسلمانان از انتخابات انگلیس می ترسند
مسلمانان انگلیس نگران هستند که با ورود به مرحله مهم انتخابات زودهنگام در این کشور، برخی از سیاستمداران انگلیس برای جذب هواداران بیشتر، حملات و موضعگیری ها ضد اسلامی را افزایش دهند.
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب: 6850
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الجزیره، با نزدیک شدن به انتخابات زود هنگام در انگلیس، مسلمانان در این کشور با نگرانی اظهار نظرها و موضعگیری های اعضای حزب حاکم محافظه کار ضد اسلام و مسلمان را دنبال می کنند، این درحالی است که رهبر حزب محافظه کار، اعضای این حزب را به دلیل این اظهارات ضد اسلامی مواخذه نکرده است.
با ورود به مراحل مهم تبلیغات انتخاباتی، مسلمانان می ترسند که به یک ماده چرب برای سوء استفاده برخی از سیاستمداران تبدیل شوند تا از آنها برای جلب نظر رای دهندگان هوادار افکار راستگرایان تندرو استفاده کنند.
مسئله اسلام هراسی به شدت در میان محافظه کاران جریان دارد. به طوری که روزنامه گاردین به انتشار ۲۵ توئیت از نمایندگان کنونی و پیشین وابسته به حزب محافظه کار اقدام کرد. همه این مطالب بیانگر دیدگاه ضد اسلامی و تنفر از مسلمان است، به طوری که در این مطالب خواستار بستن مساجد، بازگرداندن مسلمانان به کشورشان و ایجاد ارتباط بین اسلام و تروریسم شدند.
روزنامه گاردین نوشت که محتوای این توئیت ها در یک پرونده جمع آوری شده و به رهبری این حزب برای برخورد با آنها ارایه شده است.
اما این مواضع نژادپرستانه باعث نشده است که هیئت های عالی این حزب تحقیقات را آغاز کنند. این درحالی است که «مایکل گوف» وزیر محیط زیست و از اعضای ارشد حزب محافظه کار به تشکیل کمیته مستقل برای تحقیقات درباره اقدامات نژادپرستانه ضد مسلمانان و آغاز کار این کمیته قبل از پایان سال وعده داده بود.
ناظران بین المللی احتمال می دهند که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و رئیس حزب محافظه کار در تشکیل کمیته تحقیقات مستقل درباره گسترش اسلام هراسی در میان اعضای این حزب امروز و فردا می کند و در انتظار زمان انتخابات آتی است؛ این انتخابات قرار است ۲۱ آذر ( مطابق با ۱۲ دسامبر) برگزار شود،
موضعگیری های ضد اسلامی از سوی شخصیت های وابسته به حزب محافظه کار نگرانی ها را افزایش داه است. این نگرانی تنها در میان مسلمانان نیست، بلکه رهبران ارشد حزب حاکم و در راس آنها «سعیده وارثی» از اعضای حزب محافظه کار نیز نسبت به این مسئله ابراز نگرانی کرده اند.
شاخص های متعدد نشان می دهد که این حزب به سمت سیاست نژادپرستی سازمان یافته حرکت می کند.
حزب محافظه کار تلاش دارد تا اتهام اسلام هراسی را از خودش رفع کند، به همین دلیل عضویت دهها نفر از اعضای خود را در ماههای گذشته پس از اثبات دخالت آنها در انتشار مطالب ضد مسلمانان در شبکه های ارتباط اجتماعی به حالت تعلیق درآورده است.
اما «پیتر اوبورن» نویسنده و روزنامه نگار انگلیس در مقاله ای در پایگاه میدل ایست، نوشت: این حقیقت ناراحت کننده است که جانسون نمی تواند مشکل ضد اسلامی داخل حزب خود را حل کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان