حمله یک نژادپرست آمریکایی به خانواده مسلمان در نیویورک
حمله یک نژادپرست آمریکایی به خانواده مسلمان در نیویورک
حمله یک نژادپرست آمریکایی به خانواده مسلمان در نیویورک
پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۱۱
کد مطلب: 6823
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از القدس العربی، «بیل دی بلازیو» شهردار نیویورک در صفحه خود در فیس بوک درباره حمله یک زن سفید پوست در ظهر شنبه گذشته به یک خانواده آمریکایی مسلمان در یکی از پاساژهای تجاری بروکلین، نوشت: به گفته «احمد مراد» شهروند آمریکایی مصری تبار، این زن سفید پوست آمریکایی به وی و همسرش در پاساژ « تی جی مکس» زمانی که با فرزندانشان درحال گشت زنی بودند، حمله کرده و به آنها گفته است که «به کشورتان بازگردید».
دی بلازیو این حادثه را اهانت شرم آور و شنیع و انزجار آمیز به همه ساکنان نیویورک توصیف کرد و گفت: " من می توانم این اطمینان را به شما بدهم که پلیس نیویورک در این باره تحقیق می کند."
شهردار نیویورک به خانواده مراد گفت: " اینجا کشور و وطن شماست".
وی گفت: قوانین نیویورک این حادثه را یک جرم انزجارطلبانه نمی داند، بلکه آن را آزار و اذیت تلقی می کنند.
شهردار نیویورک بارها به طور صریح تکرار کرده است که هرگز اجازه بروز اینگونه جنایت ها و تعرض ها را به بهانه تنفر و انزجارطلبی و نژادپرستی نمی دهد.
«احمد مراد» روزنامه نگار مصری مقیم آمریکا که در رادیو عربی در نیویورک کار می کند، فیلم ویدیویی را از این زن آمریکا منتشر کرده است که وی را با الفاظ زشت خطاب قرار می دهد. مراد از خارج از پاساژ از این زن سفید پوست آمریکایی فیلمبرداری کرده است.
مراد پس از این اتفاق، فیلم را در صفحه فیس بوک خود منتشر کرده و گفته است که" نژادپرستی در نیویورک غیرقابل تحمل شده است. حتی هنگام کار به عنوان یک روزنامه نگار و مدافع حقوق اقلیت ها، به داستان های نژادپرستانه گوش می دهم. اعتراف می کنم زشتی آن را تصور نمی کردم. این بار به عنوان قربانی با آن روبه رو شدم. در این فیلم ویدیویی می بینید که به من و مادرفرزندانم به دلیل حجاب حمله می کنند."
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان