تظاهرات انگلیسی‌ها در واکنش به اسلام‌ستیزی ترامپ
تظاهرات انگلیسی‌ها در واکنش به اسلام‌ستیزی ترامپ
معترضان انگلیسی مقابل سفارت آمریکا در لندن تجمع کردند تا اقدام اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در بازنشر ویدئوهای ضداسلامی در توئیتر را محکوم کنند.
شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب: 6229
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری شبکه Press TV؛ تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی چون «نه به نژادپرستی» و «دونالد ترامپ دور شو» با نژادپرست خواندن ترامپ خواستار لغو سفر ترامپ به انگلیس شدند.
این تظاهرات توسط گروه «ایستادگی در برابر نژادپرستی» در اعتراض به پست‌های ضداسلامی ترامپ در توئیتر برگزار شد.
ترامپ چهارشنبه گذشته چند ویدئوی ضداسلامی را که توسط «جیدا فرانسن» نایب رئیس حزب راست افراطی «اول انگلیس» منتشر شده بود، بازنشر کرد که این اقدام مورد انتقاد سیاستمداران و مسلمانان قرار گرفت.
جیدا فرانسن، نایب رئیس حزب راست افراطی «اول انگلیس»است که ویدئوهایی از ضرب و شتم چند جوان و شکستن یک مجسمه مسیحی را در توئیتر منتشر و تلاش کرده بود این اقدامات را به مسلمانان نسبت دهد.
این فعال سیاسی انگلیس بارها به علت استفاده از ادبیات ضداسلامی در دادگاه محکوم و جریمه شده است. یکی از آخرین موارد آن به ابتدای ماه جاری میلادی برمی‌گردد که وی به یک زن مسلمان به علت استفاده از حجاب توهین کرده بود.
روز پنج‌شنبه سخنگوی ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس، در واکنش به پست‌های ضد اسلامی ترامپ، آن را اقدامی غلط توصیف کرد.
در پاسخ به این واکنش، ترامپ در توئیتر ترزا می را هدف حمله قرار داد و گفت که بهتر است به جای تمرکز بر من بر تروریسم تمرکز کنی. این حمله غیرمنتظره سبب بروز یک کشمکش دیپلماتیک غیرعادی میان این دو متحد عضو پیمان آتلانتیک شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا