تجمع شهروندان مسلمان فرانسوی علیه یک‌ دهه ممنوعیت حجاب اسلامی
تجمع شهروندان مسلمان فرانسوی علیه یک‌ دهه ممنوعیت حجاب اسلامی
«کمپین لغو قوانین اسلام‌هراسی» با انتشار فراخوانی از شهروندان مسلمان خواست تا 24 اسفندماه، هم‌زمان با سالروز تصویب قانون منع حجاب، در پاریس تجمع کنند.
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب: 2449
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «ism-france»، «کمپین لغو قوانین اسلام‌هراسی» با انتشار فراخوانی از شهروندان مسلمان خواست تا ۲۴ اسفندماه، هم‌زمان با دهمین سالروز تصویب قانون منع حجاب، در مقابل درب متروی «کورون» پاریس تجمع و مخالفت خود با ادامه این قانون ضداسلامی را اعلام کنند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: تا چه زمانی باید در مقابل این همه تبعیض سکوت کنیم؛ ممنوعیت حجاب در مدارس و مراکز علمی و دانشگاهی، ممنوعیت پوشش و نمادهای اسلامی در محل کار و ادارات دولتی و ممنوعیت حجاب برای مربیان مهدکودک و یا تبعیض علیه مادرانی که برای همراهی با فرزندانشان اجازه ندارند با پوشش اسلامی وارد مدارس شوند.
در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: زمان آن رسیده است که به دولتمردان بگوییم که می‌خواهیم آن‌گونه که دوست داریم زندگی کنیم و باید در مورد مشکلاتی که داریم صحبت کنیم. حضور شهروندان در این گردهمایی، پیامی روشن خواهد بود تا مخالفان حجاب بدانند که زمان لغو قوانین اسلام‌هراسی فرا رسیده است.
منع پوشش حجاب در مدارس ۱۵ مارس ۲۰۰۴ و روبنده در اماکن عمومی در سال ۲۰۱۰؛ منع همراهی مادران محجبه با فرزندانشان و ممنوعیت سرو غذای حلال در مدارس و قانون منع صدور مجوز کار برای زنان محجبه از جمله قوانین اسلام‌هراسانه است که دولت فرانسه آنها را در پارلمان به تصویب رسانده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا