جنجال  ممنوعيت حجاب در برخی هتل‌های مالزی
جنجال ممنوعيت حجاب در برخی هتل‌های مالزی
جلوگیری برخی هتل‌ها از حجاب برای کارمندان زن در مالزی مخالفت های گسترده ای را در پی داشته است.
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب: 6419
به گزارش «آرماگدون» ممنوعیت حجاب برای کارکنان زن در برخی هتل‌های مالزی موضوعی است که حالا مجلس نمایندگان این کشور می‌خواهد برای آن فکری کند و قرار است با اصلاح قانون کار جلوی ممنوعیت استفاده از حجاب را بگیرد.
چندی پیش گزارش‌هایی در این کشور منتشر شد مبنی بر اینکه برخی هتل‌ها مانع استفاده از حجاب برای کارمندان زن می‌شوند، موضوعی که مخالفت های گسترده ای را در پی داشت.
«رفیده مختار» رییس انجمن وفاق مالزی در واکنش به این اقدام گفت: منع حجاب بی احترامی به اکثر جمعیت مسلمان مالزی است. اتحادیه هتلداران باید اعلام کند براساس چه قانونی برخی هتل‌ها حجاب را برای کارکنان زن ممنوع کرده‌اند. این کار باعث پیشرفت زنان محجبه می‌شود.
فعالان مدنی و سازمان‌های مردم نهاد در اعتراض به ممنوعیت استفاده از حجاب در برخی هتل‌ها به اتحادیه بین المللی کارگری در مالزی شکایت کرده اند و با انتشار بیانیه‌ای با تبعیض آمیز خواندن این قوانین خواستار لغو آن شده اند.
«نظیم جوهان» رییس اتحادیه مصرف کنندگان مالزی گفته است که این هتل‌ها باید تحت فشار قرار بگیرند، سازمان توسعه اسلامی مالزی باید دخالت کند و گواهینامه حلال این هتل‌ها باطل شود.
خبرها حکایت از این دارد که ممنوعیت حجاب در بیش از ۲۸ هتل در مالزی اجرا شده، هتل‌هایی که اغلب بین المللی و آمریکایی هستند. معترضان از وزارتخانه‌های گردشگری، فرهنگ و زنان، خانواده و جامعه و سایر مقامات مربوطه خواسته‌اند جلوی این اقدام هتلداران را بگیرند.
نظری عزیز وزیر گردشگری مالزی نیز در این باره گفته است: ممنوعیت حجاب یک نوع تبعیض و بی‌احترامی و بی‌مسئولیتی و نقض قانون اساسی کشور محسوب می‌شود.
وزیر منابع انسانی مالزی گفته دولت قصد دارد با انجام گفتگوهایی با کارفرمایان و کارمندان و جمع آوری مدارک مستند لایحه اصلاح قانون کار را آماده و در جلسات آینده مجلس برای تصویب مطرح کند.
بیش از ۶۰ درصد جمعیت ۳۱ میلیون نفری مالزی مسلمان و دین رسمی این کشور اسلام است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا