فعالیت «حزب اسلامی» بلژیک در آستانه انتخابات ممنوع شد
فعالیت «حزب اسلامی» بلژیک در آستانه انتخابات ممنوع شد
مقامات بلژیک خواستار ممنوعیت فعالیت «حزب اسلامی» در آستانه انتخابات اکتبر شدند.
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 6518
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «اسپوتنیک»، حزب اسلامی بلژیک در آستانه انتخابات شهرداری در ماه اکتبر در بخشی از برنامه سیاسی اش طرح هایی را برای به کار گیری قوانین اسلامی در این کشور آشکار کرد که در نتیجه این اقدام تعدادی از مقامات بلژیک خواستار ممنوعیت فعالیت این حزب اسلامی شدند.
رهبر این حزب اسلامی هفته گذشته اعلام کرد که هدف این گروه استفاده از قوانین اسلامی در بلژیک است.
این تصمیم موجب نگرانی های جدی از سوی جامعه بلژیک و موجب درخواست برای ممنوعیت ایدئولوژی هایی شد که آشکارا مغایر با قانون اساسی کشور هستند.
این حزب اسلامی در انتخابات محلی سال ۲۰۱۲ میلادی دو موفقیت کسب کرد و اکنون از سوی اعضای شورای عمومی « Anderlecht » و «Molenbeek-Saint-Jean » که جمعیت زیادی از مسلمانان در آنها زندگی می کنند، برای شرکت در انتخابات شهرداری معرفی شد.
در سال جاری این حزب قصد دارد کاندیداهای خود را در ۲۸ منطقه «بروکسل» و «والون» ثبت نام کند.
دو حزب دولتی حاکم بر بلژیک پیش از این اعلام کرده بود که قصد افزودن اصلاحیه هایی به قانون اساسی برای ممنوعیت ثبت نام سازمان های سیاسی مانند حزب اسلامی برای شرکت در انتخابات را دارد.
سیاستمداران بر ضرورت اصلاحات پیش از انتخابات عمومی سال ۲۰۱۹ که برای ماه مه برنامه ریزی شده است، تأکید کردند.
آمار دقیقی از تعداد مسلمانان در بلژیک وجود ندارد، اما به گفته برخی منایع،مسلمانان حدود ۴ تا ۶.۵ درصد کل جمعیت بلژیک را تشکیل می دهند که حدود ۲۵ درصد از آنها در بروکسل زندگی می کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان