تدابیر شدید امنیتی در اطراف مساجد و مراکز مهاجران در آلمان
تدابیر شدید امنیتی در اطراف مساجد و مراکز مهاجران در آلمان
یک مهاجم راست افراطی ۴۳ ساله چهارشنبه شب به دو قهوه خانه در شهر هانا در آلمان حمله کرده و ۹ نفر مهاجر را کشته و ۶ نفر دیگر را مجروح ساخت.
يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴
کد مطلب: 6905
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از آناتولی «هورست سیهوفر» روز جمعه گفت که پس از حمله تروریستی در شهر هاناو در ایالت هسن، وضعیت امنیتی در اطراف مساجد و سازمان های مرتبط با مهاجران و پناهندگان در این کشور تشدید خواهد شد.
وزیر کشور آلمان در یک کنفرانس خبری در برلین گفت: آنچه در هاناو اتفاق افتاد ، آشکارا یک حمله تروریستی با انگیزه نژادپرستی بود.
وی گفت که حضور پلیس پیش از برگزاری رویدادها و مراسم مهم عمومی و پرجمعیت در سراسر کشور تقویت خواهد شد و مقامات امنیتی اقدامات اضافی برای محافظت از مساجد و سازمان های مهاجرت در برابر تهدید فزاینده ای که از سوی نژادپرستان راست افراطی ایجاد می شود ، انجام خواهند داد.
گفتنی است یک اسلام ستیز راست افراطی ۴۳ ساله چهارشنبه شب به دو قهوه خانه مسلمانان حمله کرده و ۹ نفر مهاجر را کشته و ۶ نفر دیگر را مجروح ساخت.
به گفته مقامات ترکیه ، پنج تبعه ترکیه در این حمله جان خود را از دست دادند.
این فرد متخلف ، که توسط مقامات به عنوان توبیاس آر. شناخته شد ، مانیفیستی را در اینترنت منتشر کرد که جزئیات نظرات نژادپرستانه و برنامه های خود برای پاکسازی قومی را نشان می داد.
پلیس آلمان روز جمعه اعلام کرد که در میان قربانیان سه شهروند آلمانی و دو تبعه ترکیه حضور داشتند. آنها گفتند که یک بوسنیایی ، یک بلغاری و یک رومانیایی نیز در این حمله جان خود را از دست دادند و یک شهروند دوگانه آلمانی-افغانستان نیز کشته شده است.
این سومین حمله تروریستی بزرگ توسط یک افراط گرای راست افراطی در آلمان بود که طی چند ماه گذشته به وقوع می پیوست.
هفته گذشته ، پلیس یک باند تروریستی راست افراطی را برچید و ۱۲ نفر را که توطئه حمله به ۶ مسجد را چیده بودند تا جنگ داخلی به راه بیاندازند را بازداشت کرد.
آلمان در سالهای اخیر شاهد رشد نژادپرستی و اسلام هراسی بوده است که تبلیغات گروههای نئو نازی و حزب آلترناتیوی راست افراطی برای آلمان به آن دامن زده است. ترکیه از آلمان و سایر کشورهای اروپایی به دلیل عدم مقابله جدی با تهدید روزافزون اسلام هراسی و نژاد پرستی انتقاد کرده است.
آلمان با بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت ، بعد از فرانسه دومین جمعیت مسلمانان در اروپای غربی را دارد. در میان تقریباً ۴.۷ میلیون مسلمان این کشور ، ۳ میلیون نفر ترک تبار هستند
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان