تصویب طرح حفاظت از مساجد و انجمن‌های اسلامی در آلمان
تصویب طرح حفاظت از مساجد و انجمن‌های اسلامی در آلمان
درخواست حفاظت بیشتر از مساجد و انجمن‌های اسلامی و مقابله با اسلام‌هراسی در شهر «برمن» آلمان از سوی اعضای اتحادیه‌های مسیحی و حزب دمکرات آزاد آلمان تصویب شد.
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب: 6806
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، پس از هتک حرمت قرآن در مسجد «رحماء» در ماه ژوئن و حمله به انجمن‌های اسلامی در ماه اخیر، نمایندگان مجلس برمن (به آلمانی: Bremen) تصمیم گرفته‌اند برای محافظت از مساجد و مسلمانان در این شهر، اقدامات بیشتری انجام دهند.
«اوگوزهان یازیچی» از فراکسیون اتحادیه دمکرات مسیحی در مجلس برمن، نخستین کسی بود که از سوی حزب خود درخواست محافظت بیشتر از مساجد را مطرح کرد. او گفت:« ما می‌خواهیم حفاظت بیشتری از مساجد صورت گیرد.»
اگرچه اعضای حزب آلترناتیو برای آلمان به این طرح رأی ندادند، اما درخواست «حفاظت بیشتر از مساجد و انجمن‌های اسلامی و مقابله با اسلام‌هراسی در برمن» از سوی اعضای اتحادیه‌های مسیحی و حزب دمکرات آزاد آلمان تصویب شد.
یازیچی، نماینده حزب دمکرات مسیحی آلمان درباره اهمیت تصویب طرح مذکور اظهار کرد:« نتایج تحقیقات مؤسسه برتلزمان نشان می‌دهد که ۵۲ درصد از مردم آلمان، اسلام را به عنوان خطر می‌شناسند. این تصویر به تدریج نگاه شهروندان به همه ادیان را تحت تأثیر قرار خواهد داد. اگر بخواهیم که با این امر مقابله کنیم، باید جلوی گسترش اسلام‌هراسی در جامعه را بگیریم. از این رو فراکسیون اتحادیه دمکرات مسیحی در پارلمان برمن، اواخر ماه آگوست طرح مقابله مؤثر با اسلام‌هراسی را ارائه کرد.»
آنتی گروتر از حزب سوسیال دمکرات نیز گفت که این امر تنها مختص به مسلمانان نیست و باید با آزار و اذیت پیروان همه ادیان مقابله کرد:« ما می‌خواهیم این مسئله را روشن کنیم که در آلمان آزادی وجود دارد و در آن، هر کس می‌تواند بدون هیچ مشکلی به اعمال دینی خود بپردازد.»
اولریش مائر، سناتور امور داخلی در حزب سوسیال دمکرات نیز دتأکید کرد: «تصور اینکه پلیس برمن هیچ اقدام امنیتی برای حفاظت از مساجد انجام نداده، سخت است. پلیس و اداره حمایت از قانون اساسی باید از خواب بیدار شوند. همچنین نمایندگان مجلس برمن نیز باید در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام دهند.»
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا