باید باحضور درهمه صحنه ها با اسلام هراسی و ایران هراسی مقابله کرد
محمد جواد ظریف
باید باحضور درهمه صحنه ها با اسلام هراسی و ایران هراسی مقابله کرد
ما خطوط قرمز خود را رعایت می کنیم و همزمان با حضور فعال، منافع اسلام را پیش می بریم. به حمدالله امروز شرایط به شکلی شده که اسلام هراسی و ایران هراسی در حال رنگ باختن است .
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 3242
به گزارش «آرماگدون» ، وزیرامورخارجه که صبح امروز در روز هوای پاک با مترو به محل کار خود می رفت درجمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی درباره چرایی سفر به فرانسه همزمان با چاپ کاریکاتور
موهن پیامبر اکرم (ص) گفت : معتقد هستم سیاست خارجی باید سیاست خارجی فعال باشد و با قهر کردن نمی توانیم سیاستی را دنبال کنیم . باید در همه صحنه ها حضور داشته باشیم و دیدگاههایمان را به صورت شفاف، منطقی و جدی بیان کنیم.
محمد جواد ظریف با بیان اینکه فرانسه نقش قابل توجهی در مذاکرات ۱+۵ داشته و می تواند یکی از شرکای خوب ایران باشد گفت : در موضوع افراط به معنی اقدامات خشونت آمیز که در منطقه ما صورت می گیرد و هم توهین به مقدسات که یکی از مظاهر افراط است، امروز فرانسه محلی است که این بحث جهانی در آن به شدت دنبال می شود و حضور جمهوری اسلامی ایران هم ضروری است
وزیر امور خارجه ادامه داد: ما افراط را در توهین به مقدسات محکوم می کنیم و در این زمینه پیشگام بوده ایم .
او افزود در ملاقات با وزیرخارجه فرانسه بدون هیچ گونه رودربایستی، موضع و دیدگاه و تحلیل خودمان را اعلام کردم، این یک موضع گیری سیاسی نیست، تحلیل منطقی است که زمانی که شما به دیگران و ارزش های آنها توهین می کنید و برخی برای شهروندان یک کشور احترام قائل نمی شوند و به آنها توهین می کنند، همه این موضوعات بذر تنفر و افراط را منتشر می کند که همین تنفر باعث شده این تعداد از شهروندان غربی در منطقه ما به قتل و غارت و خونریزی و کشتار مردم بیگناه دست بزنند.
آقای ظریف گفت : این یک درد مشترک است و باید کشورهای غربی و دوستان ما در غرب به آن فکر کنند که چرا این تعداد از شهروندان آنها به سوریه و عراق می روند و مردم این کشورها را گردن می زنند. آیا این نتیجه آن چیزی است که تمدن غربی به دنبال آن بوده است؟ اینها در واقع افراط گرایی را ترویج می کنند و باید با آن برخورد شود. حتما اینکه شما در منزل بنشینید و نتوانید در حضور دیگران این حرف ها را بگویید، نشانه داشتن منطق دقیق و استدلال نیست.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همان طور که مقام معظم رهبری بیان کردند حرف منطقی و حساب دارد و این حرف منطقی را بدون رودربایستی، خجالت و با اعتماد به نفس کامل مطرح می کند. ما خطوط قرمز خود را رعایت می کنیم و دیدگاههای رهبری و نظام و مردم را نیز رعایت کرده و همزمان با حضور فعال، منافع اسلام را پیش می بریم. باید با اسلام هراسی و ایران هراسی مقابله کرد و به حمدالله امروز شرایط به شکلی شده که اسلام هراسی و ایران هراسی در حال رنگ باختن است و افراطیون مزاحمت هایی ایجاد می کنند که باید با این مزاحمت ها با بهترین سیاست ها برخورد کرد که نتوانند تا این میزان کشتار و ناامنی در منطقه ما ایجاد کنند .
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا