تجمع مسلمانان انگلیس مقابل مک‌دونالد
تجمع مسلمانان انگلیس مقابل مک‌دونالد
شعارهای «اسلام‌هراسی ممنوع» و «مسلمانان اینجا می‌مانند» مقابل یکی از شعب رستوران مک‌دونالد در شمال لندن طنین‌انداز شد.
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب: 6230
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری Socialist Worker؛ گروهی از مسلمانان مقابل این شعبه رستوران مک‌دونالد جمع شدند تا اعتراض خود را نسبت به بدرفتاری ماموران این رستوران با یک دانشجوی مسلمان اعلام کنند.
هفته گذشته یک مامور امنیتی این رستوران تلاش کرد دختر دانشجویی را مجبور به برداشتن حجاب کند و به دلیل امتناع وی، از ورود او به داخل رستوران جلوگیری کرد.
تجمع اعتراض‌آمیز مسلمانان به مک‌دونالد پس از آن انجام شد که فیلم لحظه ممانعت از ورود این دانشجوی ۱۹ ساله محجبه به رستوران که توسط دوست وی ضبط شده بود، در توئیتر منتشر شد.
این تجمع اعتراضی از سوی گروه «مقابله با نژادپرستی» برگزار شد.
نفیسه، یکی از شرکت‌کنندگان در این تجمع، گفت: این رفتاری است که ما هر روز با آن مواجه هستیم. به ما اتهام می‌زنند که جامعه را در معرض تروریسم قرار می‌دهیم درحالیکه نوع رفتار خودشان با ما مصداق تروریسم است.
معترضان از مک دونالد خواستند که آموزش‌های لازم را به کارکنانش بذهد تا وقایع اینچنینی در آینده تکرار نشوند.
آن‌ها تاکید کردند: این وقایع که امروز بیش از همیشه شاهد آن هستیم حاصل سیاست‌های منفعت‌طلبانه افرادی مانند دونالد ترامپ، ترزا می و گروه‌های راست افراطی است.
سخنگوی رستوران های زنجیره ای مک دونالد در بیانیه ای از وقوع این اتفاق عذرخواهی کرد و گفت: در رستوران های مک دونالد هیچ سیاستی که مانع از ورود افراد محجبه شود، وجود ندارد. ما از همه مشتریان استقبال می‌کنیم و از این مشتری به خاطر اتفاقی که هرگز نباید می افتاد، عذر می خواهیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا