تحقیق درباره  اسلام‌هراسی در اروپا توسط  مجلس ترکیه
تحقیق درباره اسلام‌هراسی در اروپا توسط مجلس ترکیه
کمیسون حقوق بشر پارلمان ترکیه، در مورد عوامل و ابعاد گسترش اسلام‌هراسی در کشورهای غربی تحقیق می‌کند.
پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب: 6519
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری marmaragazetesi؛ هیئتی از کمیسیون حقوق بشر پارلمان ترکیه برای بررسی روند اسلام‌هراسی در کشورهای غربی به برلین پایتخت آلمان سفر کرده است.در این سفر چند روزه عوامل افزایش اسلام‌هراسی و حملات به مساجد و مراکز اسلامی در اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد.
عمر سردار ( Ömer Serdar) رئیس کمیسیون مذکور طی سخنانی در ابتدای این سفر تحقیقاتی، گفت: از حوادث ۱۱ سپتامبر تاکنون یک ذهنیت منفی نسبت به مسلمانان ایجاد شده است و متأسفانه دین اسلام را به خشونت و تروریسم ربط می‌دهند. البته برخی از مقامات سیاسی غرب نیز با رفتار‌های خود موجب گسترش اسلام‌هراسی می‌شوند.
وی با شاره به اظهارات هورست زیهوفر(Horst Seehofer) وزیر کشور آلمان در مورد دین اسلام، تصریح کرد: وقتی وزیر یک کشور می‌گوید که اسلام به اروپا تعلق ندارد این سخن باعث افزایش تنش‌ها و دیدگاه‌های منفی نسبت به مسلمانان می‌شود. در ۳۰ کشور اروپایی تقریبا ۲۵ میلیون مسلمان زندگی می‌کند و این رویکرد‌های منفی تأثیرات ناخوشایندی را در جامعه اروپا خواهد داشت.
یادآور می‌شود؛ در سال‌های اخیر میزان حملات به مسلمانان و مراکز اسلامی در کشورهای اروپایی افزایش چشمگیری را داشته که می‌توان گفت برای مسلمانان نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا