حمایت «فیس بوک» از نژادپرستان ضد مسلمان
حمایت «فیس بوک» از نژادپرستان ضد مسلمان
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی از حمایت «فیس بوک» از افراط گرایان و نژادپرستان ضد مهاجران مسلمان پرده برداشت.
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: 6574
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از المصراوی، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» با انتشار گزارشی اعلام کرد: پایگاه ارتباط اجتماعی «فیس بوک» از «تامی رابینسون» فعال راست گرای انگلیسی و رهبر پیشین گروه تندروی ضداسلامی حمایت ویژه ای می کند و برای آنها توهین نژادپرستانه به مهاجران مجاز است. رابیسنون در ۱۰ سال اخیر تظاهرات هایی را ضد مهاجران مسلمان در انگلیس به راه انداختند. محتوای فیلم های ویدیویی منتشر شده در این پایگاه اجتماعی، خشونت طلبانه و نژاد پرستانه است.
ایندیپندنت اشاره دارد که برخی از موضوع ها محتوای خشن و یا افراط گرایانه دارد و راستگرایان افراطی در انگلیس و نژادپرستان از محتواهای مطالبی که در این پایگاه اجتماعی منتشر می شود، حمایت ویژه می کنند و این پست به سختی حذف می شود.
به گزارش این روزنامه انگلیسی، برخی مطالب حاوی اهانت به ادیان یا نژادپرستی ضد فرد دیگر است و به سرعت حذف می شود، اما انواع اقدامات شدید نژاد پرستانه ضد مهاجران اعمال می شود و در این پایگاه قرار می گیرد.
در این گزارش آمده است: مطالبی که با زبان نژاد پرستانه مسلمانان را هدف قرار داده و در این پایگاه قرار داده شده است، به سرعت حذف می شود، اما اگر به طور خاص مسلمانان مهاجر هدف قرار گیرند، این پایگاه این مطالب را به بهانه مسئله سیاسی نگه می دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان