راهپیمایی علیه اسلام‌هراسی و نژادپرستی در کانادا
راهپیمایی علیه اسلام‌هراسی و نژادپرستی در کانادا
شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سالانه علیه نژادپرستی و بیگانه‌ستیزی در استان کبک کانادا بر ضرورت بازنگری در قوانینی که باعث رشد اسلام‌هراسی در این استان شده، ‌تأکید کردند.
دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب: 6826
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «مونترال گازت»، صدها نفر روز یکشنبه و علی‌رغم بارش شدید باران در راهپیمایی سالانه علیه نژادپرستی، نفرت و خشونت در شهر مونترال شرکت کردند.
به گفته شرکت‌کنندگان در تظاهرات دیروز، تصویب قوانین سکولار از جمله لایحه‌ای که کارکنان دولت و بخش‌های عمومی را از پوشیدن نمادهای دینی از جمله حجاب منع می‌کند،‌ باعث رشد اسلام‌هراسی در کبک شده و این قانون بر زنان مسلمان تأثیر منفی می‌گذارد.
«مروه خنافر» ‌زن مسلمانی که در زمینه حقوق بشر فعالیت می‌کند، یکی از حاضران در این راهپیمایی بود.
وی می‌گوید هر بار که خانه را ترک می‌کند احساس تبعیض دارد. اما دوستانش که معلم هستند حتی بیشتر با این حس رو به رو هستند، چون به دلیل حجاب نمی‌توانند کار کنند.
گروه جاستیس فم، ( Justice Femme) در مونترال که در سال ۱۹۲۰ برای دفاع از حقوق زنان ایجاد شده، می‌گوید از زمانی که این لایحه ممنوعیت نمادهای دینی مطرح شد، آنها بیش از ۴۰ مورد شکایت از سوی زنان محجبه دریافت کرده‌اند.
این لایحه، داشتن نمادهای دینی مانند حجاب برای مسلمانان، صلیب مسیحیان و «کیپا»(نوعی کلاه) برای یهودیان را در محافل و مشاغل عمومی ممنوع می‌کند.
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا مخالفت خود را با این لایحه اعلام کرده و گفته است من با این مخالفم که دولت به زنان دستور بدهد که چه چیزی باید بپوشند و چه لباسی را نپوشند.
Share/Save/Bookmark