ممانعت از تشکیل سازمان دانشجویان مسلمان در دانشکده میشیگان
ممانعت از تشکیل سازمان دانشجویان مسلمان در دانشکده میشیگان
مسئولان دانشکده منطقه ای وین در میشیگان آمریکا اجازه تشکیل سازمان دانشجویان مسلمان را نمی دهند.
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب: 6421
به گزارش «آرماگدون» به نقل از « michiganradio»، دانشجویان مسلمان دانشکده منطقه‌ای وین در ایالت میشیگان آمریکا می گویند که به آنها اجازه تاسیس تشکل دانشجویان مسلمان داده نمی شود.
«لقمان پیکس» ،از دانشجویان این دانشکده بهار گذشته پیشنهاد تشکیل چنین گروهی را به دانشجویان مسلمانی که در کتابخانه دانشکده نماز می خواندن ارائه داد.
پس از موافقت دانشجویان مسلمان،پیکس درخواست خود را برای تشکیل این گروه در ماه می با مسئولان دانشگاه مطرح کرد.
وی در آن زمان همچنین از مسئولان دانشکده خواست نمازخانه ای را برای دانشجویان مسلمان راه اندازی کنند.
داستان در اینجا عجیب می شود که مسئولان دانشکده به پیکس گفتند نمی تواند سازمان دانشجویان مسلمان را راه اندازی کند زیرا برخی از دانشجویان پیش از این چنین درخواستی را ارائه داده و به آنها اجازه تشکیل این گروه داده شده است.
پیکس اعلام کرد که او و دوستانش هم به این گروه ملحق خواهند شد.چند ماه بعد به او دعوتنامه ای برای شرکت در جلسه این گروه داده شد اما هیچ دانشجوی مسلمانی در این نشست حضور نداشت.
این دانشجوی مسلمان می گوید که پس از آن همه درخواست ها و ایمیل های او برای تشکیل سازمان دانشجویان مسلمان نادیده گرفته شد و به همین دلیل پیکس در ماه ژانویه دادخواستی را علیه این دانشکده به کمیسیون حقوق شهروندی میشیگان ارائه داد.
در پی ارائه این شکایت نامه،مسئولان دانشکده اعلام کرده اند که حاضر هستند نشستی را با حضور دانشجویان مسلمان و نمایندگان شورای روابط اسلامی-آمریکایی برای گفتگو درباره این مسئله برگزار کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان