بخاطر نام «محمد»، از اتوبوس پیاده‌ام کردند
دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا
بخاطر نام «محمد»، از اتوبوس پیاده‌ام کردند
یک مرد ایرانی می گوید به دلیل نامش که «محمد» است از یک اتوبوس بین شهری در آمریکا اخراج شده است.
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 6224
به گزارش «آرماگدون» ، محمدرضا سرداری که دانشجوی مقطع دکترا در دانشگاه تگزاس است در صفحه فیسبوک خود در مورد حادثه ای که روز ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) در مسیر بین آرلینگنون به کانزاس سیتی در ایالت میسوری برای وی رخ داده، اطلاع رسانی کرده است.
به گزارش یورونیوز، به گفته این دانشجوی رشته برنامه ریزی شهری راننده اتوبوس شرکت «گریهاند» نیمه شب و در میانه مسیر او را بیدار کرده و از او خواسته است بلیت خود را به وی نشان دهد.
این دانشجوی ایرانی در صفحه فیسبوک خود نوشته است که راننده اتوبوس با مشاهده نام «محمد» روی بلیت الکترونیکی (صفحه تلفن هوشمند) آن را نپذیرفته و از او خواسته است به دلیل به همراه نداشتن نسخه چاپ شده بلیت از اتوبوس پیاده شود.
محمدرضا سرداری در ادامه افزوده که او پس از جستجو نسخه چاپ شده بلیت را ارائه کرده اما راننده اتوبوس همچنان از پذیرش بلیت او خودداری کرده است. در مقابل درخواست راننده اتوبوس برای ترک اتوبوس توسط محمدرضا سرداری، این دانشجوی ایرانی جویای دلیل آن شده است اما به گفته وی راننده اتوبوس در پاسخ به او اظهار داشته است: «نمی خواهم با شما صحبت کنم.»
راننده شرکت «گریهاند» در نهایت با پلیس تماس گرفته است. محمدرضا سرداری می گوید در حالی که منتظر حضور افسر پلیس بوده است دیگر مسافران با او برخورد نامناسبی داشته اند. در نهایت با حضور یک افسر پلیس محمدرضا سرداری ساعت ۳:۴۰ صبح به وقت محلی مجبور به ترک اتوبوس شده است.
او ویدئوی کوتاهی از این حادثه نیز در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است. این دانشجوی ایرانی برای شرکت در یک گردهمایی علمی عازم کانزاس سیتی شده بود.
شرکت «گریهاند» در واکنش به این حادثه آن را «غیر قابل پذیرش» ارزیابی کرده و از آغاز تحقیق در مورد آن خبر داده است.
روز گذشته نیز پلیس آمریکا با شلیک سه گلوله به سر بیژن قیصر جوان ایرانی مقیم آمریکا او را از پای درآورد.
با دامن زدن دولتمردان غربی و رسانه ها به گسترش جو اسلام هراسی در آمریکا و اروپا رفتارهای نژادپرستانه علیه شهروندان مهاجر شدت بیشتری گرفته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : جام