اعتراض مسلمانان سنگال به هتك حرمت قرآن
اعتراض مسلمانان سنگال به هتك حرمت قرآن
ائمه جماعات مساجد و گروهی از مسلمانان سنگال در اعتراض به بی‌حرمتی به ساحت مقدس قرآن در ورزش كشتی سنتی سنگال و استفاده ناصحيح از اين كتاب آسمانی در اين ورزش، در پايتخت اين كشور، راهپيمايی كردند.
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۱۲
کد مطلب: 1670
به گزارش «آرماگدون» ، مسلمانان و پيشوايان مذهبی سنگال در اعتراض به هتك حرمت ساحت مقدس قرآن مجيد و استفاده ابزاری از اين كتاب آسمانی در ورزش كشتی سنتی، ديروز، ۱۴ تير‌ماه، پس از اقامه نماز جمعه تا ورزشگاه «لئوپولد سدار سنگور» در داكار، پايتخت اين كشور، راهپيمايی كردند.
معترضان ضمن شركت در اين راهپيمايی از كميته ملی كشتی سنگال(Cng) درخواست كردند از پخش و توزيع كتاب مقدس قرآن در زمين‌های كشتی سنتی و استفاده ناصحيح و غيرمتعارف از اين كتاب مقدس جلوگيری كند.
آنان خطاب به مسئولان اين ورزش در سنگال، از آنان خواستند به خاطر بی‌حرمتی به قرآن از مردم سنگال عذرخواهی و از درآميختن قرآن با مسائل و موضوعات مادی و غيرمعنوی جلوگيری كنند.
كميته نظارت و دفاع از ارزش‌های فرهنگی و مذهبی سنگال نيز از كميته كشتی اين كشور به شدت انتقاد كرد و از مسئولان اين كميته خواست تمام تدابير لازم را برای جلوگيری از چنين اقداماتی كه با ساحت مقدس قرآن منافات دارد، اتخاذ نمايند.
گفتنی است، گروهی از ورزشكاران در سنگال يكشنبه گذشته حين انجام مسابقات كشتی سنتی اقدام به توزيع قرآن مجيد در ميان هواداران كرده و از آيات مباركه قرآن برای نوشته شدن روی پيراهن ورزشی كشتی‌گيران استفاده نمودند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا