ابراز نگرانی سازمان همکاری اسلامی نسبت به افزایش خصومت علیه مسلمانان در سریلانکا
ابراز نگرانی سازمان همکاری اسلامی نسبت به افزایش خصومت علیه مسلمانان در سریلانکا
سازمان همکاری اسلامی در بیانیه ای نسبت به گزارش های منتشر شده درباره افزایش اظهاران ناشی از نفرت و خصومت نسبت به مسلمانان در سریلانکا ابراز نگرانی کرد.
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب: 6945
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « colombopage»، سازمان همکاری اسلامی در بیانیه ای نسبت به گزارش های منتشر شده درباره افزایش اظهاران ناشی از نفرت و خصومت نسبت به مسلمانان در سریلانکا ابراز نگرانی کرد.
در بیانیه منتشر شده از سوی سازمان همکاری اسلامی آمده است: ادعاهای متعصبانه ای در سریلانکا شنیده می شود مبنی بر اینکه مسلمانان مسئول گسترش و شیوع ویروس کرونا در این کشور هستند و این بسیار نگران کننده است.
سازمان همکاری اسلامی همچنین نسبت به اخبار منتشر شده در خصوص سوزانده شدن اجساد مسلمانانی که قربانی ویروس کرونا شده اند ابراز نگرانی کرد.
در این بیانیه آمده است: سازمان همکاری اسلامی موضع قاطعانه ای در رد سیاست ها و اقداماتی دارد که حقوق مسلمانان را هدف قرار می دهند و از دولت سریلانکا می خواهد تا امنیت،حقوق مسلمانان و تعهد به احترام گذاشتن به مناسک مذهبی مسلمانان را تضمین کند.
سازمان همکاری اسلامی از دولت سریلانکا خواست تا در برابر احزاب و گروه هایی که پشت افزایش نفرت،اسلام هراسی و احساسات ضد اسلامی در سریلانکا قرار دارند قاطعانه بایستد.
این سازمان همچنین تاکید کرد که مقررات کنونی جهانی مستلزم مشارکت همه کشورهای در تقویت پیوندهای همکاری و ارزش های همبستگی در بین دولت ها و تحکیم انسجام در میان دست اندرکاران هر کشور برای پاسخگویی جمعی و مؤثر به بیماری همه گیر کوید-۱۹ است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان