شهروند سوئیسی موهن به قرآن روانه تیمارستان شد
شهروند سوئیسی موهن به قرآن روانه تیمارستان شد
دادگاه زوریخ شهروند سوئیسی متهم به آتش‌زدن نسخه‌هایی از کتب‌ دینی از جمله قرآن را به دلیل داشتن پرونده پزشکی، به جای زندان روانه تیمارستان کرد.
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب: 5460
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «alyaoum۲۴»، این شهروند سوئیسی مراکشی‌تبار ژوئن سال گذشته به سوزاندن مجموعه‌ای از کتاب‌های دینی از جمله قرآن در کمد یک مسجد اقدام کرد.
وی قبل از رفتن به مسجد، ۵ لیتر بنزین خریداری کرده بود و سپس وارد مسجد شد و کمدی را که کتاب‌های دینی از جمله قرآن در آن قرار داشت، به آتش کشید و به بیرون گریخت.
گروهی از نمازگزاران در مسجد با استفاده از کپسول آتش‌نشانی، شعله‌های حریق را خاموش و با اطلاع به پلیس، فرد موهن را معرفی کردند که او فوری بازداشت شد و به آنچه که انجام داده بود، اعتراف کرد.
وی در توجیه این اقدام موهن خود مدعی شد که قصد داشته این کتاب‌ها را با توجه به محتوای خشونت‌آمیزی که دارند، از بین ببرد و فکر عواقب کار را نکرده است!
دادگاه زوریخ با تحویل برگه‌ای پزشکی مبنی بر اینکه این فرد از نظر روانی سالم نیست، حکم زندان را منتفی دانسته و دستور داد تا او را به تیمارستان منتقل کنند چرا که فعالیت‌های این فرد در جامعه تهدید‌آمیز بوده و می‌تواند اعمال خطرناک دیگری را مرتکب شود.
این نخستین محاکمه این شهروند سوئیسی در دادگاه نیست بلکه او در دستگاه امنیتی دارای سوء سابقه است.
وی یک‌بار در سن ۲۰ سالگی تحت روانکاوی بوده که به گفته پزشکان درمان شده، اما این جوان مراکشی ۳۴ ساله از نوامبر ۲۰۱۶ بار دیگر در تیمارستان تحت نظر بوده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا