اعتراض به تولید ویدئوکلیپ موهن به قرآن در برزیل
اعتراض به تولید ویدئوکلیپ موهن به قرآن در برزیل
اقدام دو خواننده و هنرمند برزیلی در تولید ویدئوکلیپی موهن به ساحت مقدس قرآن کریم با واکنش و اعتراض شدید مسلمانان مواجه شده است.
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
کد مطلب: 6081
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «andaluspress.com»؛ دو خواننده برزیلی، اخیرا آهنگی در قالب ویدئوکلیپ تولید کرده‌اند که در این آهنگ از آیات قرآن کریم استفاده شده است.
در این ویدئوکلیپ که دربردارنده صحنه‌هایی از رقص و تصاویر ناشایست است، به صورت توهین‌آمیزی از آیات قرآن کریم استفاده شده که انتشار آن در کشورهای عربی و اسلامی، واکنش‌ شدید مسلمانان را به همراه داشته است.
این ویدئوکلیپ در پی اعتراض شدید مسلمانان پخش آن در یوتیوب متوقف شد، اما یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی با عنوان «آهنگی که مسلمانان را تحریک کرد» اقدام به پخش آن کرده است.
نکته قابل توجه این است که حتی پس از ممنوعیت پخش این ویدئوکلیپ در یوتیوب، هنوز هیچ توجیه منطقی از سوی این دو خواننده برزیلی به خاطر تولید این آهنگ موهن به اسلام و مسلمانان ارائه نشده است.
شایان ذکر است که در برخی کشورهای اروپایی همچون ایتالیا، یونان، ایرلند، فنلاند، آلمان و... توهین به مقدسات به عنوان جرم تلقی شده و مجازات‌ قانونی به همراه دارد.
Share/Save/Bookmark