حمله راست‌گرایان افراطی به ۳ مسجد هلند
حمله راست‌گرایان افراطی به ۳ مسجد هلند
گروهی از راست‌گرایان افراطی به سه مسجد در هلند حمله کردند و پلاکارد ضد اسلامی در ورودی این مساجد قرار دادند.
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب: 6523
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از شبکه خبری «المسلم» مسوول صندوق خیریه اسلامی هلند، اعلام کرد: گروهی از راست گرایان افراطی به سه مسجد در این کشور حمله کردند.
کوفیت کیسکن؛ یکی از اعضای موسسه اسلامی هلند، گفت: یک گروه راست‌گرای افراطی، صبح روز پنج شنبه (۲۳ فروردین‌ماه) به ۲ مسجد استان «انشیده» در هلند حمله کردند و در ورودی آن پلاکارد ضد اسلامی قرار دادند.
وی افزود: همچنین افراد ناشناس در یک مسجد دیگر واقع در استان «هاتن» نیز این اقدام را انجام دادند.
این عضو موسسه اسلامی هلند، اظهار کرد: این حملات حاکی از افزایش اسلام هراسی در این کشور است.
کیسکن اظهار کرد: این حملات نشان می‌دهند که تدابیر لازم در مساجد اتخاذ نمی‌شوند و ما از مقامات مربوط به این حوزه انتظار تا داریم تمامی اقدامات خود را برای امنیت مساجد به کار گیرند.
وی افزود: پس از مشاهده این پلاکارد ضد اسلامی شکایت نامه‌ای برای رسیدگی به این مسئله تنظیم و به پلیس ارائه شد.
این مسجد متعلق به مراکشی تبارهای ساکن هلند است.
گروه‌های افراطی همچنین در شبکه‌های اجتماعی خود تصاویری از این پلاکارد را که روی آن نوشته شده بود «ما مسجد نمی‌خواهیم» و «اسلام تروریست است» منتشر کردند.
بنابر این گزارش، از ماه ژانویه ۲۰۱۸ میلادی به ده‌ها اماکن عبادی در مناطق مختلف اروپا حمله شده است و مهاجمان به سوی این مساجد کوکتل مولوتوف پرتاب کرده‌اند و با اسپری، روی دیوارهای آن‌ها عبارات اهانت‌آمیز نوشته‌اند.‌
گزارش اسلام هراسی سال ۲۰۱۷ میلادی در اروپا نشان می‌دهد که ۹۰۸ حمله کلامی و جسمی و منجر به قتل در آلمان، ۶۶۸ حمله در لهستان، ۳۴۶ حمله در هلند، ۲۵۶ حمله در اتریش، ۱۲۱ حمله در فرانسه، ۵۶ حمله در دانمارک و ۳۶ حمله در بلژیک انجام شده است.
موسسه تحقیقات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آنکارا این گزارش را منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان