محکومیت اسلام‌ستیزی مقام قضایی بلغارستان
با انتشار نامه‌ای صورت گرفت؛
محکومیت اسلام‌ستیزی مقام قضایی بلغارستان
مفتی‌گری اعظم مسلمانان بلغارستان اظهارات اسلام‌ستیزانه خانم «ندیالکا پوپووا» دادستان یکی از پرونده‌های قضایی مربوط به مسلمانان این کشور را محکوم کرد.
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۲
کد مطلب: 6541
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در بلغارستان؛ مفتی‌گری اعظم مسلمانان بلغارستان طی نامه‌ای سرگشاده که ۱۱ نهاد از جمله ریاست جمهوری، سوتیر ثاثاروف، دادستان کل، دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا آن را ارسال کردند، سخنان خانم «ندیالکا پوپووا»، دادستان یکی از پرونده‌های قضایی مربوط به مسلمانان در این کشور را محکوم کرد.
در این نامه از دادستانی درخواست شده است بررسی شود که در این پرونده، جرم از نوع تنفر و تبعیض نسبت به مسلمانان واقع شده است.
پیش از این دادستان «ندیالکا پوپووا» طی یک کنفرانس خبری، هشدار داده بود که افزایش جمعیت مسلمانان در بلغارستان و رسیدن تعداد آنها به ۳۰ درصد کل جمعیت این کشور برای بلغارستان خطرناک است.
وی همچنین عنوان کرد: گرایش‌های خطرناکی در جامعه بلغارستان مشاهده شده است.
مفتی‌گری بلغارستان نیز این سخنان را جرم از نوع نفرت‌پراکنی علیه تمامی مسلمانان بلغارستان و بلغاری‌های مسلمانی دانست که خارج از این کشور زندگی می‌کنند.
این مرکز اعلام کرد: این سخنان شایسته دادستان یک کشور دموکراتیک که امروز ریاست شورای اروپا را نیز به عهده دارد، نیست.
بنابر اعلام مفتی‌گری، از اظهارات دادستان پوپووا چنین برداشت می‌شود که هر نوزاد مسلمان تهدیدی برای امنیت ملی بلغارستان است.
سوتیر ثاثاروف، دادستان کل بلغارستان نیز سخنان خانم ندیالکا پوپووا را محکوم کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا