افزایش فشارها علیه اقلیت مسلمان در آلمان
افزایش فشارها علیه اقلیت مسلمان در آلمان
فرید حیدر، روحانی برجسته مسلمان در برلین، از افزایش گزارش‌ها در مورد ارعاب و تهدید علیه مسلمانان در آلمان ابراز نگرانی کرد.
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 3373
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Mashable»، حیدر گفت: مسلمانان آلمان احساس می‌کنند باید به خاطر جنایت‌هایی که هیچ ارتباطی به آن‌ها ندارد، پاسخ بدهند.
وی افزود: چندی پیش یک بانوی جوان محجبه به من گفت که پس از حملات تروریستی پاریس، مردی در خیابان به او گفت که شما (مسلمانان) باید کشته شوید!
حیدر می‌گوید: «ما هر روز این فشارها را احساس می‌کنیم. مردم می‌خواهند مسلمانان یا توضیح بدهند و یا عذرخواهی کنند».
گرچه آلمان هنوز شاهد خشونت‌هایی مانند آنچه علیه مساجد فرانسه صورت می‌گیرد نیست، حملات تروریستی اخیر در اروپا جریان پنهانی دشمنی علیه مسلمانان را نمایان کرده به طوریکه مسلمانان در خانه خود احساس غریبی می‌کنند.
حیدر که متن سخنرانی‌های خود را در فیسبوک می‌گذارد و درهای مسجد را به روی همه افرادی که می‌خواهند بیشتر بدانند می‌گشاید، می‌گوید: «ما باید درهای مساجد خود را باز کنیم و با مردم صحبت کنیم تا ترس و تعصب دور شود».
وی تأکید می‌کند: «ما در عصر جهانی شدن زندگی می‌کنیم. هر اتفاقی که در عراق و سوریه می‌افتد، بر جامعه اروپا نیز تأثیر می‌گذارد». همچنین در نتیجه بی‌ثباتی خاورمیانه بسیاری از مردم این منطقه به اروپا آمده و شمار زیادی نیز در آلمان ساکن شده‌اند.
حیدر همچنین نسبت به سخنان آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در محکومیت نژادپرستی و نفرت و اعلام اینکه اسلام بخشی از جامعه آلمان است، ابراز خرسندی کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا