افزایش حمله به مراکز اسلامی در اتریش
افزایش حمله به مراکز اسلامی در اتریش
«ابراهیم الگون» رئیس جماعت اسلامی اتریش، طی سخنانی از افزایش حملات به مراکز اسلامی این کشور همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان خبر داد.
جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب: 5704
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، زندگی مسلمانان اتریش در سال‌های اخیر همواره با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است؛ موضوعاتی مانند‌ ممنوعیت حجاب و حمله به مراکز دینی و عبادی مسلمانان از افزایش اسلام‌هراسی در اتریش حکایت دارد.
«ابراهیم الگون» رئیس جماعت اسلامی اتریش، طی سخنانی با بیان این که در ماه مبارک رمضان نیز چند مرکز اسلامی مورد حمله اسلام‌ستیزان قرار گرفته است، گفت: در حالی که مسلمانان اتریش می‌خواهند ماه رمضان را در سایه امنیت و آرامش سپری کنند، برخی از گروه‌های اسلام‌ستیز با حمله به مراکز اسلامی این حقوق را از آنان سلب می‌کنند.
وی با اشاره به این موضوع که در ماه رمضان جاری به ۵ مرکز اسلامی در این کشور حمله شده است، تصریح کرد: این حملات، نشان ‌می‌دهد که موج اسلام‌هراسی در اتریش رو به افزایش است. علی‌رغم این که ما این مسائل را به مقامات امنیتی بارها گوشزد کرده‌ایم، اما هنوز از حمایت لازم برخوردار نبوده‌ایم. درخواست ما از سیاسیون این است که در قبال مسئله اسلام‌هراسی حساس‌تر عمل کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا