حمله به چند مسجد در فرانسه / کشته شدن یک افسر پلیس در تیراندازی در ایستگاه متروی پاریس
حمله به چند مسجد در فرانسه / کشته شدن یک افسر پلیس در تیراندازی در ایستگاه متروی پاریس
خبرگزاری های جهان گزارش داده اند که صبح امروز (پنج شنبه) در پی وقوع تیراندازی در یک ایستگاه مترو در پاریس یک مامور پلیس فرانسه کشته و یک مامور شهرداری زخمی شد
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 3176
به گزارش «آرماگدون» ، اعلام شده است که در پی تیراندازی در این ایستگاه مترو یک نفر دستگیر شده است اما اینکه آیا این تیراندازی در ارتباط با ماجرای حمله به نشریه شارلی ابدو بوده یا نه هنوز خبری منتشر نشده است.
بی بی سی نیز گزارش داد برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه، که صبح پنجشنبه، ٨ ژانویه (١٨ دی) در جلسه اضطراری هیات دولت به ریاست رئیس جمهوری شرکت داشت، با ترک این جلسه، به ایستگاه مترو محل تیراندازی رفته و قرار است رئیس جمهوری نیز بعدا از این محل دیدن کند.
جلسه روز پنجشنبه به منظور بررسی حمله مسلحانه روز چهارشنبه به دفتر نشریه فکاهی شارلی ابدو در پاریس برگزار شده است.
همزمان، مانوئل وال، نخست وزیر فرانسه، گفته است که ماموران پلیس در جستجو برای یافتن و دستگیری دو مظنون اصلی حمله به دفتر شارلی ابدو، چند نفر را بازداشت کرده‌اند. وزارت کشور فرانسه شمار بازداشت شدگان را هفت نفر اعلام کرده است.
پلیس فرانسه پیشتر گفته بود که دو برادر به اسامی شریف و سعید کواشی در حمله به دفتر این نشریه دست داشته‌اند. فرد دیگری به نام حمید مراد نیز در ارتباط با همین ماجرا خود را تسلیم پلیس کرده و بازداشت شده است.
در حمله روز گذشته، دوازده نفر از جمله چهار تن از کارکنان نشریه و دو مامور پلیس جان خود را از دست دادند.
به گزارش شفقنا همچنین از فرانسه خبر می رسد که چندین مسجد در شهرهای مختلف این کشور هدف حمله با نارنجک های دست ساز و یا شلیک کور گلوله قرار کرفته است گرچه در اثر این تهاجمات کسی مجروح نشده است
شهرهای لومان، ناربون و ویلفرانس شهرهایی هستند که در آنها چند مسجد مورد حمله قرار گرفته است
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا