آغاز به‌کار کنفرانس "مقابله با اسلام هراسی" در استانبول
آغاز به‌کار کنفرانس "مقابله با اسلام هراسی" در استانبول
کنفرانس مبارزه با اسلام هراسی در استانبول با محوریت بیان استراتژی‌ها و سیاست‌های لازم برای مقابله با اسلام هراسی آغاز به کار کرده است.
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب: 6515
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی، این کنفرانس سه روزه به میزبانی مرکز امور جهانی و اسلام دانشگاه صباح الدین زعیم در استانبول در حال برگزاری است.
محمد گورمز، رئیس پیشین اداره امور مذهبی ترکیه در این کنفرانس درباره نقش مسلمانان برای مبارزه با اسلام هراسی گفت‌وگو و سخنرانی کرد.
همچنین سلمان سعید از دانشگاه لیدز در انگلیس و کارشناس مسائل اسلام در این کنفرانس گفت: ما نیاز داریم که مساله اسلام هراسی را به خوبی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. بسیاری از مردم در جهان تصور می‌کنند که اسلام هراسی در جهان تنها به معنای بدرفتاری با اقلیت‌های مسلمان است و اگر ما عضوی از اقلیت مسلمان نباشیم توجه‌ای به این مساله نمی‌کنیم اما اسلام هراسی معنای فراتری داشته و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه اظهاراتش به ممنوعیت سفر اعمال شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا علیه مسلمانان اشاره کرد و گفت: یک مساله نگران کننده درباره اسلام هراسی این است که دیگر اقدامات اعمال شده علیه مسلمانان با محدودیت مواجه نبوده و برخی کشورها آزادانه اقداماتی در همین راستا انجام می‌دهند.
در این کنفرانس بین‌المللی سه روزه کارشناسانی از کشورهای دیگر نیز حضور دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا