پلیس فرانسه کودکان مسلمان را از پدر ومادر جدا می کند
پلیس فرانسه کودکان مسلمان را از پدر ومادر جدا می کند
در فضای متشنج و احساسی به وجود آمده در فرانسه پس از حملات تروریستی و خونبار شارلی ابدو، پلیس فرانسه در اقدامی نسنجیده و غیرانسانی کودکان خانواده های مسلمان را از والدینشان جدا می کند.
پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب: 3294
به گزارش «آرماگدون» ، پلیس فرانسه پس از حملات پاریس تا همین چند روز پیش دست کم ۵ کودک مسلمان را به بهانه های واهی از جمله افراطی بودن پدر و مادر از خانواده خود جدا نموده است.
بنیاد اتحاد برای مبارزه با نژادپرستی و اسلام هراسی فرانسه موسوم به (CRI) اعلام کرده است پلیس این کشور در اقدامی غیرانسانی و ظالمانه، کودکان مسلمان را از پدرومادر خود جدا کرده و به نقاط و مراکزی نامعلوم انتقال داده اند و آنها را در بدترین وضعیت روحی و روانی رها نموده اند؛ به طوریکه حتی اجازه نمی دهند مادران این کودکان آنها را ملاقات کنند.
از تاریخ ۲۹ ژانویه تعداد ۵ کودک ۳ و ۱۸ ماهه و نیز ۴ تا ۶ ساله از والدین خود در منطقه Bourgoin Jallieu در حومه لیون توسط پلیس و ماموران تامین اجتماعی و بهزیستی به زور گرفته شده و به نقاط نامعلوم منتقل شده اند و هیچ یک از والدین آنها از محل زندگی کودکان خود اطلاعی در دست ندارد.
جمعیت های مسلمان فرانسه تمام این ۵ پرونده را کذب محض اعلام کرده اند. مثلاً ماهر مسکنی پدر یکی از این کودکان که تونسی است توسط پلیس فرانسه احضار شده و علت آن نیز مسافرت به سوریه برای نبرد در کنار گروه های تروریستی است. ماهر همین چند روز پیش از تونس به فرانسه بازگشته و مدارک او نیز نشان می دهد هیچگاه در سوریه نبوده است.
مسلمانان فرانسه با انتقاد از این شیوه مبارزه پلیس فرانسه با افراط گرایی می گویند نیروهای امنیتی به جای رسیدگی به شکایات مربوط به حمله علیه مسلمانان، کودکان ما را از خانواده هایشان جدا می کنند. هفته پیش نیز پلیس از یک پسرک ۸ ساله مسلمان به جرم عدم ادای احترام به قربانیان شارلی ابدو بازجویی کرده بود!
Share/Save/Bookmark
مرجع : On Islam