اخراج بانوی مسلمان از مراسم جشن کریسمس در فرانسه
اخراج بانوی مسلمان از مراسم جشن کریسمس در فرانسه
یک بانوی مسلمان محجبه از سالن برگزاری جشن کریسمس در منطقه «رینسی لو» واقع در حومه شهر پاریس، پایتخت فرانسه، اخراج شد.
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب: 5238
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، سازمان مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه (CCIF) با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک بانوی مسلمان به خاطر داشتن حجاب از سالن برگزاری جشن کریسمس در منطقه «رینسی لو» واقع در حومه شهر پاریس، پایتخت فرانسه، اخراج شده است.
در این اطلاعیه آمده است: مسئولان برگزاری جشن کریسمس، دلیل اخراج زن محجبه را استفاده از پوشش اسلامی عنوان کرده و مدعی شده‌اند که مأموران شهرداری به این بانوی مسلمان سه بار در خصوص مغایرت داشتن حجاب اسلامی با آیین‌نامه شهرداری پاریس به عنوان یک نهاد سکولار هشدار داده‌اند.
به گفته شاهدان عینی، مأموران شهر‌داری در مراسم اعطای هدایای جشن کریسمس به پوشش اسلامی این بانوی مسلمان اعتراض کرده و آن را اقدامی نمادین و تعمدی در راستای سرپیچی از قوانین فرانسه قلمداد کرده‌اند. آن‌ها در ادامه نیز از این بانوی مسلمان خواسته‌اند که سالن را ترک کند.
این اتفاق در حالی رخ داد که بر اساس گزارشات به دست آمده این بانوی محجبه با تلاش یکی از دوستان خود و همچنین با هماهنگی قبلی در این مراسم حضور یافته بود.
یاد آور می‌شود، سازمان مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه، در اطلاعیه مذکور به دخالت شهرداری در موضوع لباس شنای اسلامی در سواحل این کشور نیز اشاره کرده و این سازمان را به عدم مداخله در مباحث دینی و مذهبی فراخوانده است.
Share/Save/Bookmark