نفرت‌پراکنی گروه‌های ناشناس فیسبوکی علیه اسلام
نفرت‌پراکنی گروه‌های ناشناس فیسبوکی علیه اسلام
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که گروه‌های وابسته به جریان راست‌گرای افراطی با استفاده از فیسبوک در حال خشونت‌پراکنی علیه اسلام و مسلمانان هستند.
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب: 6762
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از ال‌بی‌سی؛ در این تحقیقات مشخص شد برخی گروه‌های فعال وابسته به راستگرایان افراطی نه تنها دارای محتوایی ضد اسلامی و ناقض قوانین فیسبوک هستند، بلکه برخی مطالب آنها قانونا جرم محسوب می‌شود.
در فیسبوک افراد می‌توانند گروه‌هایی با موضوعات خاص راه‌اندازی کنند که عضویت در آنها می‌تواند برای همه آزاد یا نیازمند درخواست باشد.
اما گروه‌های دیگری هم هستند که مخفی هستند. آنها قابل جستجو نیستند و تنها راه اطلاع از وجود آنها این است که برای پیوستن به آنها از افراد دعوت شود.
در این تحقیق با بررسی دو مورد از این گروه‌ها مشاهده شد که یکی از آنها که ۲۰۰۰ عضو دارد فعالیت‌های متمایل به راست افراطی، نژادپرستانه و اسلام‌هراسانه دارد.
مثلا در یک صفحه فیسبوک که به بحث درباره سیاستمداران مسلمان از جمله «ساجد جاوید»، وزیر کشور انگلیس و «صادق خان»، شهردار لندن اختصاص دارد، یکی از اعضا نوشته است: مسلمانان باید کنترل شوند. یا فرد دیگری نوشته: آنها مثل موریانه در حال نابود کردن کشورهای ما هستند.
برخی مقامات پلیس معتقدند بعضی از این مطالب می‌تواند بر اساس قانون جرم محسوب شده و تا ۶ ماه مجازات زندان در پی داشته باشد.
یکی از سخنگویان فیسبوک می‌گوید: امسال طی ماه‌های ژانویه تا مارس، ۴ میلیون مورد مطلب نفرت‌افکنانه از این شبکه اجتماعی حذف شده است.
صادق خان شهردار لندن که بسیاری از پست‌های توهین آمیز خطاب به اوست، خواستار رفتار مسئولانه‌تر فیسبوک در این زمینه شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : www.lbc.co.uk