مسلمانان میانمار را بدون محاکمه می‏کشند
مسلمانان میانمار را بدون محاکمه می‏کشند
گروههای حقوق بشری، دولت میانمار را به علت سکوت در قبال خشونت‌های فزاینده بر ضد مسلمانان روهینگیا در سراسر این کشور به شدت مورد انتقاد قرار داده‌اند.
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب: 1677
به گزارش «آرماگدون» ، چند فعال و گروه حقوق بشر در یک بیانیه مشترک هشدار دادند مصونیت مهاجمان بودایی از مجازات، آن‌ها را به ارتکاب جنایات بیشتر بر ضد اقلیت مسلمانان تشویق می‌کند و میانمار را به مکانی مستعد برای پرورش افراط‌گرایی تبدیل خواهد کرد.
این بیانیه بیش از ۳ ماه پس از آن صادر شد که مقام‌های میانمار نتوانستد هیچ مظنونی را در ارتباط با حمله به یک مدرسه اسلامی در مرکز این کشور که جان ده‌ها تن را گرفت بیابند.
این مدرسه که در حومه شهر میکتیلا قرار داشت در جریان خونریزی‌های ماه مارس که به خشونت‌ها بر ضد مسلمانان در سراسر میانمار دامن زد ویران شد و صدها تن از اراذل و اوباش با زنجیرهای فولادی، چوب و چماق و چاقو به دانش آموزان و معلمان این مدرسه حمله کردند.
طبق آمارهای رسمی حدود ۵۰ نفر در این حادثه کشته شدند و هزاران نفر دیگر نیز در سراسر این منطقه خانه و کاشانه خود را از دست دادند.
گروه حقوق بشر موسوم به «سازمان پزشکان مدافع حقوق بشر» برای نشان دادن میزان خشونت و وحشت در این صحنه آدم‌کشی اطلاعات موجود و شهادت شاهدان را در کنار هم قرار داده است.
ایالت راخین در غرب میانمار سال گذشته با موجی از خشونت بر ضد جامعه مسلمانان مواجه شد که بیش از ۲۰۰ کشته به جا گذاشت.
در ماه‌های اخیر ده‌ها تن از مسلمانان روهینگیا در اثر حملات تندروهای افراطی جان خود را از دست داده‌اند و هزاران نفر دیگر نیز آواره شده‌اند.
نهادهای بین‌المللی دولت میانمار را به بی‌توجهی به این حملات متهم می‌ کنند.
مسلمانان روهینگیا تقریبا ۵ درصد از جمعیت حدودا ۶۰ میلیون نفری این کشور را تشکیل می‌دهند. آن‌ها از زمان استقلال این کشور در سال ۱۹۴۸ تاکنون مورد آزار و اذیت قرار گرفته و با شکنجه، بی‌توجهی و سرکوب مواجه بوده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا