کشتار مسلمانان میانمار ادامه دارد
کشتار مسلمانان میانمار ادامه دارد
یک هفته نامه آلمانی از ادامه نسل کشی اقلیت مسلمان در درگیری های فرقه ای میانمار خبر داد.
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب: 1574
به گزارش «آرماگدون» ، هفته نامه آلمانی دی سایت آلمان گزارش داد، سرکوب و کشتار مسلمانان روهینگیا در میانمار همچنان ادامه دارد. در حالی که حتی "دالایی لاما" رهبر معنوی بوداییان تبت در مورد خشونت طلبی بوداییان هشدار می دهد، بوداییان میانمار همچنان به درگیری های وحشیانه با مسلمانان این کشور ادامه می دهند.
اقلیت روهینگیا در میانمار تنها به دلیل مذهب و رنگ پوست متفاوتشان چندین نسل است که شاهد سرکوب و تعدی دولت نظامی این کشور بوده اند. از این رو سازمان ملل از آنها به عنوان در معرض خطرترین اقلیت جهان نام برده است.
این در حالی است که پس از آغاز تحولات سیاسی در میانمار طی یکی دو سال گذشته بوداییان از هر فرصتی برای سرکوب و کشتار مسلمانان استفاده کرده اند.
برنامه نسل کشی مسلمانان میانمار رسما توسط دولت این کشور پس از کسب استقلال از انگلیس در سال ۱۹۴۸ به اجرا گذاشته شده است. در همین راستا است که ساکنان مسلمان میانمار حتی از حق شهروندی نیز برخوردار نبوده و با انواع تبعیض از سوی دولت و جامعه میانمار مواجه هستند.
گفتنی است دولت میانمار به تازگی نیز با هدف کنترل جمعیت مسلمانان این کشور، قانونی تبعیض آمیزی را علیه مسلمانان تصویب کرد که طبق آن مسلمانان مجاز به داشتن تنها دو فرزند هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر