توضیح دارالافتاء «آدپازاری» درباره سوزاندن تفاسیر
توضیح دارالافتاء «آدپازاری» درباره سوزاندن تفاسیر
معان مفتی شهر «آداپازاری» ترکیه ضمن ابراز تأسف از سوزاندن تعدادی کتاب در زمینه تفسیر قرآن و موضوعات اعتقادی گفت: قرار بود که این کتب را به ریاست امور دینی تحویل دهیم، اما نمی‌دانم چرا همکاران ما مرتکب چنین اقدامی شدند.
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 6106
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «الزمان» ترکیه، این کتاب‌های دینی با هدف توزیع در میان کودکان مکتب‌خانه‌های آموزش حفظ قرآن منتشر شده بود.
تفاسیر قرآن، «راهنمای مختصر اعتقادات اسلامی» و نسخه‌هایی از کتاب «دین خود را می‌آموزیم» از جمله کتبی بودند که پس از به آتش کشیدن شدن، در سطل‌های زباله انداخته شده بود.
دارالافتاء شهر «آداپازاری» ترکیه در پی انتقاد شدید برخی کابران شبکه‌های اجتماعی از سوزاندن این تفاسیر و کتب دینی و انداختن آن‌ها در سطل‌های زباله، ناچار به صدور بیانیه‌ای شد.
«یوسف اگار»، معاون مفتی شهر «آداپازاری» ضمن اظهار تاسف از چنین اقدامی گفت: من از طریق روزنامه‌ها از این خبر مطلع شدم. قرار بود ما این کتب را به ریاست امور دینی تحویل دهیم، اما من نمی‌دانم چرا همکاران ما مرتکب چنین اقدامی شده‌اند؟!.
«جودت جمال شیکرک»، مفتی این شهر نیز از سوزاندن آیات و سوره‌های قرآن و کتب دینی به این روش ابراز تاسف و ناراحتی کرد.
گفتنی است، مقامات ترکیه پیش از این نیز تعدادی از کتاب‌های دینی مربوط به «فتح الله گولن»(از مخالفان دولت حاکم بر ترکیه) را در راه‌ها ریخته و آن‌ها را آتش زده بودند.
آنکارا «گولن» را که از سال ۱۹۹۹ در آمریکا زندگی می‌کند به دست داشتن در کودتای نافرجام سال گذشته در ترکیه متهم کرده و او را رهبر یک سازمان تروریستی می‌خواند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا