داخلی صفحه آخر خبر
حمله مهاجمان انتحاری به هتل «اینترکانتینانتال» کابل
رسانه های خبری از حمله چند مهاجم انتحاری به یکی از مهم ترین هتل های پایتخت افغانستان و بروز درگیری مسلحانه در داخل آن خبر دادند.
يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب: 6378
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رسانه های خبری عرب زبان، هتل مجلل و پنج ستاره «اینترکانتینانتال» در منطقه «کارته پروان» در غرب شهر کابل، پایتخت افغانستان شامگاه شنبه هدف حمله شماری مهاجم انتحاری قرار گرفت و به دنبال آن نیز درگیری مسلحانه میان آنها و نیروهای امنیتی روی داده است.

بر اساس این گزارش، «نجیب الله دانش»، سخنگوی وزارت کشور افغانستان ضمن تایید حمله به این هتل که بیشتر مهمانان آن شهروندان کشورهای دیگر هستند و از مهم ترین هتل های کابل به شمار می آید، تاکید کرد که تاکنون شمار دقیق مهاجمان به هتل مشخص نیست با این حال نیروهای ویژه پلیس خود را به محل حادثه رسانده و با آنها در حال درگیری هستند.

در همین راستا نیز رسانه های خبری از شاهدان عینی نقل کردند که دست کم سه یا چهار مهاجم انتحاری وارد هتل اینترکانتینانتال شده و شماری از افراد حاضر در آن جا را به گروگان گرفته و یا به قتل رساندند در حالی که برق هتل قطع شده،صدای چندین انفجار به گوش رسیده و در دو طبقه آن نیز آتش سوزی روی داده است.

این در حالی است که با وجود انتشار برخی گزارش های تایید نشده حاکی از کشته شدن دست کم ۱۰ نفر و زخمی شدن ۲۸ تن دیگر در حمله به هتل مذکور بوده که میزبان بیشترین مراسم های بزرگ سیاسی می باشد، تاکنون شمار دقیق قربانیان احتمالی حمله مشخص نشده و هیچ گروهی نیز مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.
Share/Save/Bookmark