اسلام تا سال ۲۰۷۰ از مسیحیت پیشی می‌گیرد
داخلی صفحه آخر خبر
اسلام تا سال ۲۰۷۰ از مسیحیت پیشی می‌گیرد
نتایج تحقیقات منتشر شده از سوی مرکز مطالعات آمریکایی پیو نشان می‌دهد که شمار مسلمانان روز به روز در حال افزایش بوده به‌طوری‌که تا سال ۲۰۵۰ تعداد آنان با تعداد مسیحیان برابر و تا سال ۲۰۷۰ اسلام از مسیحیت پیشی خواهد گرفت.
سه شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۳
کد مطلب: 3455
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری Maghrebnaute، مرکز مطالعات پیو در این باره گزارش داد: در سال ۲۰۵۰ تعداد مسلمانان و مسیحیان جهان برابر خواهد شد و تا سال ۲۰۷۰ تعداد مسلمانان از مسیحیان بیشتر خواهد بود.
در این گزارش ذکر شده است: در طول چهار دهه آینده مسیحیت پر‌جمعیت‌ترین دین خواهد بود اما تعداد مسلمانان نسبت به پیروان سایر ادیان افزایش خواهد یافت.
مطالعه مذکور به میزان زاد و ولد پیروان ادیان مختلف و گرایش‌های دینی آنان استناد و اعلام کرد، اگر تغییرات جمعیتی به این شکل ادامه پیدا کند کل جمعیت جهان در سال ۲۰۵۰ حدود ۹.۳ میلیارد نفر خواهد شد که از این میزان، تعداد مسلمانان با ۲.۸ میلیارد نفر به ۳۰ درصد از کل جمعیت خواهد رسید اما مسیحیان با ۲.۹۲ میلیارد نفر جمعیت، بر میزان ۳۲ درصدی کنونی خود خواهند ماند.
قابل توجه آن است که اروپا تنها مکانی است که جمعیت آن تا سال ۲۰۵۰ از ۵۵۳ میلیون نفر به ۴۵۴ نفر کاهش خواهد یافت و تعداد ساکنان آمریکا نیز تا زمان مشابه؛ به دو سوم تعداد کنونی خواهد رسید.
آخرین آمارهای موجود در سال ۲۰۱۰ نشان می‌دهد که تعداد یهودیان ۱۳ میلیون و ۸۶۰ هزار نفر است اما انتظار می‌رود تا سال ۲۰۵۰ به ۱۶ میلیون و ۹۰ هزار نفر افزایش یابد.
از مهم‌ترین عوامل افزایش جمعیت مسلمانان، میزان زاد ولد است؛ طبق مطالعات انجام شده میانگین زاد ولد زنان مسلمانان ۳.۱، میزان زاد و ولد زنان مسیحی ۲.۷ و میزان زاد ولد زنان هندو ۲.۴ و زنان یهود ۲.۳ است.
تغییر گرایش‌های دینی پیروان مختلف نیز نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۵۰ حدود ۱۰۶ میلیون نفر از مسیحیت روی گردان خواهند شد، و در مقابل تنها ۴۰ میلیون تن به آن خواهند پیوست. علاوه بر آن انتظار می‌رود، یهودیت نیز ۳۰۰ هزار نفر از پیروان خود را از دست بدهد و ۳ میلیون نفر دین خود را تغییر داده و به اسلام بپیوندند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا